Sposoby na spędzenie weekendu w Sierakowie Śląskim

Sieraków Śląski to niesamowita wioska, w które można odpocząć i zupełnie się zrelaksować. Czasem jednak jego mieszkańcy potrzebują trochę atrakcji. Cyklicznie odbywają się tam festiwale, dożynki czy odpusty. Co jednak robić w pozostałe weekendy? Zawsze istnieje kilka sprawdzonych sposób. Poniżej podam Wam kilka ciekawych przykładów, które mam nadzieję oderwą Was od dnia codziennego.

Profesjonalna jednostka certyfikująca – audyty i certyfikaty IFS – GQcert.

Biorąc pod uwagę porę roku za oknem i to, że słoneczko coraz chętniej wychodzi zza chmur warto poszukać jakiegoś miejsca na piknik na trawie. Obiad poza domem, na świeżym powietrzu może okazać się szczególną atrakcją dla dzieci. Warto więc poszukać w naszej okolicy kilku ciekawych miejscówek na takie przyjemności. Można także zrobić ognisko lub grilla, jednak to wchodzi w grę tylko na prywatnych posesjach. Warto zapakować do plecaka odpowiedni koc oraz jednorazowe naczynia. Jednorazowe naczynia są bardzo dobrym wyborem, ponieważ nie trzeba zabierać ich do domu i myć, można spokojnie zostawić je w pobliskim koszu. Są one także znacznie lżejsze, co jest kolejnym plusem. Warto też zabrać ze sobą prowiant, który można jeść na zimno. Dobry więc wyborem będzie chleb, serek, szybka czy jakieś warzywa lub słodkości.

Weekend z dziećmi można wykorzystać na prace w ogródku. Chociaż dzieci często nie chcą pomagać w takich domowych porządkach to jednak praca na zewnątrz może okazać się dla nich świetną zabawą. Warto pokazać dziecku, że sam może coś wyhodować i w ogródku przeznaczyć dla niego jakiś kawałek ziemi. Sam powinien wybrać sobie kwiaty oraz warzywa, które chce tam zasadzić. Dobrze jest pozwolić mu na zaprojektowanie mini ogródka. Na początku należy dziecku przypominać żeby je samo podlewało, ale po czasie okaże się, że już sam o tym pamięta i cieszy się jeśli roślinki dobrze mu rosną.

Wycieczki rowerowe w naszej okolicy to sama przyjemność. Pobliski rezerwat przyrody dostarcza nam niesamowitych widoków. Same okolice wokół naszej wioski są malownicze. Idealne drogi do jazdy rowerem, dodatkowo nie są one szczególnie męczące, więc wycieczka może odbyć się także z dziećmi.

Weekend z kulturą to także dobry pomysł. Co prawda wyjście do kina lub teatru wiąże się z dłuższym wyjazdem jednodniowym to jednak większość mieszkańców posiada własne samochody i wyjazd do miejscowości obok nie jest żadnym problemem. Wybranie odpowiedniego seansu filmowego lub spektaklu teatralnego to nie jest prosta sprawa, warto jednak zrobić wcześniejsze rozeznanie na co ciekawego możemy trafić i jaka data może okazać się najlepsza dla nas. Taki wyjazd można połączyć także z poznaniem nowych miejsc i przed seansem lub spektaklem wybrać się na obiad do nowej restauracji.

Weekend można także bardzo przyjemnie spędzić w domu. Jeśli mamy dzieci to ciekawym pomysłem dla nich może okazać się wykonanie domowego teatrzyku. Do inscenizacji najlepiej wybrać odpowiednią bajkę. Podstawą dobrego przedstawienia jest przygotowanie odpowiednich rekwizytów. Warto je wykonać własnoręcznie z kolorowego papieru lub innych materiałów, które mamy w domu. Ważne by było kolorowo. Do przygotowania samego teatrzyku wystarczą dwa krzesła, kij od szczotki oraz kawałek kolorowego materiału lub prześcieradła. Kukiełki można wykonać z tektury i przykleić je np. do drewnianego patyczka do szaszłyków albo drewnianej łyżki. Idealnymi aktorami mogą okazać się pluszaki lub lalki.

Dla osób w każdym wieku urządzenie wieczoru filmowego jest świetnym rozwiązaniem. Każdy z nas ma takie pozycje , które chce zobaczyć już od bardzo dawna, a niestety nie ma na to czasu. Zorganizowanie wspólnego wieczoru razem ze znajomymi jest dobrą opcją. Można także wspólnie przygotować wcześniej jedzenie. Podstawą jest popcorn oraz cola!